25 Nisan 2014 Cuma

Sayı Avı ve Uğur Böcekleri


Bugünlerde yaptığımız etkinliklerimiz.

Uğur böceklerini sayı kartlarının üzerine kondurduk. Sayıların üzerine koyarken hikayeler de uydurduk :)
Sayı avı: puzzle şeklinde olan ve içleri çıkabilen evadan sayıları evdeki bakliyat duyusal havuzumuzun içine sakladım. Oğlum da sayıları tek tek içinden çıkararak  yerlerine yerleştirdi.Jengalarla labirent yapıp arabalarımızı sürdük içinde ve yıkılan domino yapıp oynadık.Hayvanlar ve yaşadığı yerleri bulup eşleştirdi.Oyun hamuru ve pipetlere daha önce oynadığımız sayı oyununu bu kez harflerle oynadık.


Bilim Teknik nisan sayısının ekinde olan gölge tiyatrosunu yapıp oyun oynadık. Ve 23 Nisan kartını yaptık.


3 yorum:

bAhAr dedi ki...

ETkinliklere bakarken bir sürü şey kafamda oturdu.Önce labirent oalyına girmeliyim harika olmuş jengalar ile.Ali Deniz pipet kesmiş bende pipetlerle sayılar olayına geçeyim diyorum..birleştirmiş olurum.Saol fikir için :)

emreyle hayat dedi ki...

harika aktiviteler yapmışsınız, özendim valla :) biz şu sıralar fırsat buldukça birşeyler yapıyoruz ama çok detaylı aktiviteler olmuyor maalesef :( Ömer bey biraz büyüsün bizde yapıcaz yine :)

Nehir'in Annesi dedi ki...

bu aralar sayı etkinlikleri gundemimde . sayıları tanıyor nehir kucuklugunden beri ama saymaya yeni basladik diyebilirim. o yuzden ugur bocekleri bizim de isimize yarar.. bir ara deneyelim