10 Eylül 2013 Salı

Yaprak- Gölge Eşleştirme ve Sonbahar Çalışmalarımız

Eylül ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde artık sabahları hava iyiden iyiye serinliyor hatta artık mevsimlik hırka bile giyiyorum işe giderken. Ne de olsa artık sonbahar kapımızda. Bu haftaki temamızı da sonbaharın gelişi üzerine ağaçlar ve  yaprakları seçtim.

 İlk etkinliğimiz yaprakların gölgesini bulma ve eşleştirme. Oğlum ilk önce yaprakları eşleştirdi sonra uhu ile yapıştırdı. 
İkinci etkinliğimiz Meraklı minik dergisinin daha önce vermiş olduğu ağaç tombalasının bir bölümü ile oynadık. Daha doğrusu yine eşleştirme yaptık.Üçüncü etkinliğimiz yine Meraklı minik dergisinden çıkan ağaçlar yapışkanlı resimleri defterimize yapıştırmaktı.

Ve son olarak da oyun hamurundan elma ağacı yaptık ve pazarcılık oynadık. Ağacı  yapıp  üstüne elmaları  ailecek birlikte dizdik . Yine oyun hamurundan araba yapıp pazara götürmek üzere elmaları üzerine yükledik  ve pazarda sepetimizle elmaları sattık.   
2 yorum:

Deniz dedi ki...

Ellerınıze saglık evet sonbahar geldı bız daha farketmedık pek sonbaharı keza gecen hafta havuza gıttık sıcak havadan dolayı ama burda da bıran da hava sogudu baslamak lazım bırseyler yapmaya.

Duygu ÖZDAMARLAR dedi ki...

Çok güzel olmuş canım ..