26 Mayıs 2012 Cumartesi

Doğumgünü Hazırlıkları
Oğlumun 1 yaşına girmesine sayılı günler kala beni bir heyecan sardı sormayın gitsin.Doğum günü kutlaması için hazırlıklara çoktan başladım bile.İlk önce gelen misafirlerimize verilmek üzere fotoğraflı buzdolabı magneti siparişini verdik.Ayrıca keçeden çok güzel kalp anahtarlıklar yaptım.


 Resimlerde de görüldüğü gibi çok sevimli oldular.Birde yeğenlerim ve kuzenimin çocukları için keçeden kalem başlıkları diktim ve gelen misafirlerin oğluma yazı yazacakları defteri de keçeyle kapladım.İki küçük afacanımıza da yemek önlükleri hazırladım.
Doğum gününü annemlerin evinde kutlayacağımız için evi süsleme hazırlıklarımız da kısa sürecek .Mete'nin diş buğdayı partisinde yaptığım gibi afişi de yine kendim hazırladım.

Süs olarak da şekilli balonlar aldım.Umarım hayalimdeki doğumgünü hazırlıklarını gerçekleştirebilirim.Oğlumun bu ilk yaş gününde her şeyin çok güzel olmasını istiyorum.Menümüze gelince pasta ve meşrubatlar haricinde 8 çeşit tatlı ve tuzlu hazırlamayı planlıyorum.Alışveriş listesini ve yapılacakları çoktan yazdım bile.Aslında önceden planlı çalışınca her şey daha kolay oluyor.Bir tek eksiğimiz pasta siparişi kaldı .Onu da 1-2 hafta içinde verince geriye pek bir şey kalmıyor.Bu arada oğluma o gün giydirmek için beyaz bir tişörtün üstüne 1 rakamı ve oğlumun adını keçeyle diktim.Nasıl olmuş?

Davetiye işine gelince  internetten bulduğum bir davetiyeyi mail atacağım, kalanlara da telefon edeceğim.
Aslında hediyeleri iyiki önceden hazırlamışım.Zira oğlum bu günlerde üst azı dişlerini çıkarıyor ve haliyle çok huysuz .Bütün gün mız mız dolaşıyor, uyumamak için direniyor.Geceleri ise tam bir işkence.Saat başı ağlayarak uyanmalar.Benim için de çok zor oluyor.Allahım şu dişler bir çıksa da oğlum geceleri deliksiz uyusa artık.Kesintisiz uyumayı çok özledim.Neyse ki geçen gece diş etlerine jel sürdüm de biraz olsun rahat uyuyabildik.Elbet bu günler de geçecek ve bu yazdıklarım bir anı kalacak.En azından ilerde 2. bir çocuk olursa geriye dönüp okurum.Nede olsa geçen zaman ve yaşananlar çabuk unutuluyor.Söz uçar yazı kalır misali bu blog da benim için bir hatıra defteri gibi.

Hiç yorum yok: