13 Haziran 2015 Cumartesi

METE 4 YAŞINDA :))))

İtfaiyeci Sam temalı doğum günü hazırlıklarına tam 2 ay önceden başlamıştım. Yaptığım araştırmaların sonucunda ortaya bu hazırlıklar çıktı. Yorucu ama bir o kadar da zevkliydi benim için. Oğlum da çok eğlendi. İtfaiyeci Mete :)


Temamıza uygun olarak sarı, kırmızı ve turuncu ağırlıklı çalıştım.


Ayakkabı kutusundan yaptığım içi bölmeli olan kutuya sürpriz yumurta koydum. Topla atış yapan çocuklar içindeki hediyeyi aldı.


Doğum günümüze katılan çocuklara verilmek üzere İtfaiyeci Sam'in çizgi filmlerinden oluşan bir cd hazırladım ve herkesin ismi yazılı olan çantalara koydum.İtfaiyeci Sam'in resimlerini renkli çıktı alıp lamine ettim ve yiyeceklere batırmak üzere çöp şişlere yapıştırdım.


Gelen konuklarımıza verilmek üzere Mete'nin resmi olan yapışkanlı stikırları cam kavanozlara yapıştırdım. İçine renkli draje çikolatalardan koyup kurdele ile süsledim.


Keçeden kestiğim itfaiye hortumu şeklindeki rakamı lacivert tişörtün önüne diktim.


Arkasına da itfaiye aracını diktim. Sarı kot şortumuzla da itfaiyeci sam kıyafetimizi tamamlamış olduk.


Uzun aramalarım sonucunda nihayet kaskımızı da buldum ve kıyafetimiz böylece tamamlanmış oldu :)


Şeker hamurlu pastayı da yine temamıza uygun olarak yaptım. Biraz uğraştırıcı ama kuzucuğum için her şeye değer.


http://fotomagnet.net/index.php?,18 bu siteden İtfaiyeci Sam temasına uygun olarak afişimizi ve stikırları bastırdım. Mete'nin ilk doğum gününde de bu siteden bastırmıştım ve memnun kalmıştım.


Ve gelelim menümüze. Anne yapımı su böreği, abla yapımı tuzlu kurabiyeler :)


Çikolatalı truflar 

Kibrit şeklinde kurabiyePatates Salatası
Mercimek Köftesi
Pizza
Makarna Salatası
Salatalık üstü haydari
Şalgamlı Bulgur Salatası (abla yapımı :)Ev yapımı limonata ve vişne suyu, doğal maden suyu


Veeee günün favori oyuncağı olup nazara gelen , kırılan ama hala çalışan İtfaiye arabamız :))Bunlar da araba sevdalıları iki kuzen :))

Ve yoğun , koşuşturmacılı bir doğum gününü daha bitirdik. Zaman çok çabuk geçiyor. Kuzumuz 4 yaşını doldurdu. Büyüyorlar hemde çok hızlı. Çalışan anne-babanın çocukları olarak hep bir yanları eksik,  zamandan çalınan ama bir o kadar mutlu. 

Mete doğduğu gün bizde doğduk. Çok şey öğrendik birlikte; büyümeyi, emekleyip yürümeyi ,diş çıkarıp yemek yemeyi. En önemlisi de karşılıksız sevmeyi. Tatlı kuzum bahtın da tahtın da açık olsun. Yolun hep aydınlık; sağlık, şans, mutluluk, huzur, bereket, başarı yanında olsun. İyi ki doğdun ve hayatımıza girdin. Seninle bir aile olduk. Seni çooook seven annen ve baban :) 13.06.2015

1 yorum:

mihriban mutlu dedi ki...

nice nice mutlu sağlıklı yıllar dilerim kuzuya